www.Rejtan.EU

Jeżeli kilka lat temu głosowałeś na jedną z "wielkich" partii i Cię zawiodła - dziś planujesz zagłosować na drugą. myśląc, że to coś zmieni. Dzieje się tak zarówno w wielkiej polityce, jak i w sprawach lokalnych, samorządowych. Kandydaci po wyborze realizują plany i wizje swoich partii. I - jak to często bywa - ślad po nich zanika. Pojawiają się znowu za cztery lata podczas następnej kampanii próbując się wprosić w Wasze łaski.

Mieszkańcy Czubów dobrze mnie znają. Jestem między Wami i wśród Was. Z wieloma z Was rozmawiałem, na długo zanim zostało mi zaproponowane wystartowanie w wyborach samorządowych. Nie jestem osobą wynoszącą się, patrzącą na wszystkich z góry (pomijając wzrost i specyfikę mojej pracy). Zawsze było można ze mną porozmawiać i zapewniam, że to się nie zmieni.

Wielu z moich Parafian pyta się, czy "pan nie ucieknie od nas". Drodzy Państwo. Organy i praca w tak wspaniałej Parafii jest dla mnie zaszczytem i honorem. Wcześniej pracowałem również w wymagających ośrodkach - między innymi w Bazylice oo. Dominikanów na Starym Mieście (w latach 2002-2007) czy w kościele Wszystkich Świętych w Warszawie (2008/2009). Na Czubach pracuję od roku 2010. Krąży plotka, że jestem inicjatorem celebrowania w naszej Parafii Mszy Wszechczasów. Niebawem będzie to już dwa lata. Jednak, to nie moje dzieło. To Bóg tak chciał, a mnie wybrał na swoje narzędzie.

Ruch Narodowy z listy którego kandyduję to nie są - jak podają media - neonaziści, faszyści. Są to wartościowi ludzie, działający od wielu lat na kanwie oświaty, wychowywania młodego pokolenia, inicjatyw patriotycznych czy wreszcie kultywowania pamięci o Żołnierzach Wyklętych. To środowisko Ruchu Narodowego organizuje największą patriotyczną manifestację - Marsz Niepodległości. To do nas strzela Policja z gumowych kul, to osoby związane z Ruchem są szykanowane, zastraszane. Ale i to na nich możecie zawsze liczyć, tak jak mogę liczyć ja. Nie położył bym na szali swojej reputacji na którą pracowałem latami wystawiając swoje nazwisko obok osób niepewnych. Chyba bardziej bym sobie zaszkodził, gdyby koło mnie znalazły się "chorągiewki na wietrze", zmieniające swoje poglądy i barwy partyjne. A takie przypadki w naszym mieście przecież są.

Od niedawna jestem również redaktorem w internetowej telewizji "Niezależny Lublin" w której prowadzę audycje "U Rejtana". Wcześniej byłem współprowadzącym (wraz z red. Arkadiuszem Robaczewskim) "Lubelskich Obiadów Czwartkowych", w których poruszaliśmy sprawy związane z religią, tradycja i kulturą.

Zaangażowałem się w "Protest na Szafirowej" - między innymi w ostatnim odcinku poruszyłem ten - zapomniany przez Radnych - temat. Ważny problem dla sporej części mieszkańców Czubów.

Błędnie w czasie trwania programu nazwałem ulicę. To drobny szczegół. Jednak proszę się zastanowić. Już dziś wyciągnąłem temat z lamusa. Będę go pilotował. A teraz - proszę sobie wyobrazić, że ten głos jest poruszany na sesjach Rady Miasta. Nie obiecuję działam. I nie jest to puste hasło na plakacie.

Na koniec kampanii serdecznie dziękuję Państwu za wyrazy sympatii i poparcia. Jeżeli chcecie Państwo wspomóc bardziej moją osobę i zwiększyć szansę na Wasz głos w Radzie Miasta - powiedzcie Znajomym, zamieszkałym w innej części Lublina o oddanie głosu na kandydatów Ruchu Narodowego do Rady Miasta oraz na poparcie kandydatury Mariana Kowalskiego na urząd Prezydenta Miasta Lublina. W ten sposób zwiększycie nie tylko naszą szansę na godne reprezentowanie Państwa w Radzie Miasta, ale i zapewnicie sobie stanowczy głos podczas obrad. My nie odpowiadamy przez Prezesami Partii, nie realizujemy wytycznych centrali. Odpowiadamy wyłącznie przed Wami i w swoje ręce bierzemy Wasze zaufanie.

Moje rekomendacje w pozostałych dzielnicach:

Okręg 1- Bronowice, Stare Miasto, Śródmieście, Wieniawa
1 Rafał Dobrowolski
3 Magdalena Chojnacka

Okręg 2 - Konstantynów, Rury, Szerokie, Węglin Północny, Za Cukrownią
1 Karol Podstawka
5 Rafał Paweł Prost

Okręg 4 - Czechów Południowy, Czechów Północny, Sławin, Sławinek
1 Wojciech Rowiński
4 Mateusz Jan Chrzonstowski
6 Tomasz Brodziak

Okręg 5 - Felin, Hajdów-Zadębie, Kalinowszczyzna, Ponikwoda, Tatary
1 Bartłomiej Grzegorczyk
3 Piotr Ryszard Mazur

Okręg 6 - Abramowice, Dziesiąta, Głusk, Kośminek, Wrotków, Zemborzyce
1 Przemysław Marek Leniak
3 Maja Marta Ludwicka